Daily Boats

Köpa 1977 Islander Freeport

1977 Islander Freeport

1977 Islander Freeport till salu

Begagnade 1977 Islander Freeport till salu med det vackra namnet "Suigei" .finns i Oceanside (Kalifornia, Amerihká ovttastuvvan stáhtat).. Fartyget konstruerades och byggdes av Islander-varvet 1977. Viktiga funktioner 1977 Islander Freeport: längd 12,5 mehtera, bredd 4,09 mehtera och max båtdjupgående 2,74 mehtera. Skrovets viktigaste egenskaper 1977 Islander Freeport: skrovmaterial - glasfiber och typ av köl - annan köl. Chrysler/Nissan SD33 motor: 100 hv, 2009 jah, motortimmar - 1500 diimmur och bränsletyp - diesel. Med en bränsletank på 378 lihtara kan 1977 Islander Freeport köra en sträcka vid en marschfart på 9 kilomehtera kohti diibmu. Högsta hastighet - 16 kilomehtera kohti diibmu. För färskvatten finns tankar med en kapacitet på 473 lihtara, För personliga tillhörigheter och andra saker finns ett utrymme på 189 lihtara. 1977 Islander Freeport hänvisar till klasser: segling cruiser båtar. För att klargöra priset 744 320 kr och köpa Islander Freeport - kontakta anbudsgivaren!

Bilder på 1977 Islander Freeport

1977 Islander Freeport specifikation och teknisk information

TypSegelbåtar
KlassSegling cruiser båtar
FabrikatIslander
ModellIslander Freeport
NamnSuigei
SkickBegagnade
År1977
BränsletypDiesel
Typ av kölAnnan köl
SkrovmaterialGlasfiber
Längd12,5 mehtera
Bredd4,09 mehtera
Max båtdjupgående2,74 mehtera
Marschfart9 km/h
Högsta hastighet16 km/h
Färskvattentankens kapacitet473 l
Lagringstankens kapacitet189 l
Bränsletankens kapacitet378 l
LägeOceanside, Amerihká ovttastuvvan stáhtat

1977 Islander Freeport motorinformation #1:

BränsletypDiesel
Motortimmar1500 diimmur
FabrikatChrysler/Nissan
ModellSD33
Motoreffekt100 hv
År2009

Köpa 1977 Islander Freeport

1977 Islander Freeport pris

** Det faktiska priset på 1977 Islander Freeport kan vara annorlunda

Information om mäklare / återförsäljare

Detta erbjudande publicerat av Breakwater Yacht Sales