Daily Boats

Købe 1997 Baltic 70

1997 Baltic 70

1997 Baltic 70 til salg

Brugte 1997 Baltic 70 til salg er beliggende i Volkspark (Slesvig-Holsten, Tyskland). Dette fartøj blev designet og bygget af Baltic-værftet i 1997. Nøglefunktioner 1997 Baltic 70: længde 21,5 meter, bredde 4,88 meter og båds deplacement 17.800 kilogram. Skrogets vigtigste egenskaber 1997 Baltic 70: skrogmateriale - kompositmateriale og båd køl type - løgkøl. -motor: brændstoftype - diesel. Med en brændstoftankkapacitet på 200 liter kan 1997 Baltic 70 tilbagelægge en distance . Samlede sovepladser - 12. Til ferskvand er der konstrueret tanke med en kapacitet på 225 liter. 1997 Baltic 70 henviser til klasser: yachts sejlbåde. For at afklare prisen 5.135.010 kr. og købe Baltic 70 - kontakt udbyderen!

Fotos af 1997 Baltic 70

1997 Baltic 70 specifikation og teknisk information

TypeSejlbåde
KlasseYachts sejlbåde
FabrikatBaltic
ModelBaltic 70
TilstandBrugte
År1997
BrændstoftypeDiesel
Båd køl typeLøgkøl
SkrogmaterialeKompositmateriale
Samlede sovepladser12
Længde21,5 meter
Bredde4,88 meter
Båds deplacement17.800 kg
Ferskvandsbeholderens kapacitet225 l
Brændstoftankens kapacitet200 l
PlaceringFolkeparken, Tyskland

1997 Baltic 70 motordetaljer #1:

BrændstoftypeDiesel

Købe 1997 Baltic 70

1997 Baltic 70 pris

** Faktisk 1997 Baltic 70 pris kan være anderledes

Mægler / forhandler information

Dette tilbud offentliggjort af Flensburger Yacht-service Gmbh & Co. Kg