Daily Boats

Købe 1974 Apollo 32

1974 Apollo 32

1974 Apollo 32 til salg

Brugte 1974 Apollo 32 til salg er beliggende i Wittmund (Niedersachsen, Tyskland). Dette fartøj blev designet og bygget af Apollo-værftet i 1974. Nøglefunktioner 1974 Apollo 32: længde 9,6 meter, bredde 3,1 meter og båds deplacement 6.600 kilogram. Skrogets vigtigste egenskaber 1974 Apollo 32: skrogmateriale - glasfiber. -motor: brændstoftype - diesel. Med en brændstoftankkapacitet på 600 liter kan 1974 Apollo 32 tilbagelægge en distance . Det optimale antal personer om bord på 1974 Apollo 32 er 6. Samlede sovepladser - 4. Til ferskvand er der konstrueret tanke med en kapacitet på 170 liter, Til opbevaring af personlige ejendele og andre ting, der er tildelt et rum på 70 liter. 1974 Apollo 32 henviser til klasser: antikke klassiske motorbåde. For at afklare prisen 296.623 kr. og købe Apollo 32 - kontakt udbyderen!

Fotos af 1974 Apollo 32

1974 Apollo 32 specifikation og teknisk information

TypeMotorbåde
KlasseAntikke klassiske motorbåde
FabrikatApollo
ModelApollo 32
TilstandBrugte
År1974
BrændstoftypeDiesel
SkrogmaterialeGlasfiber
Samlede sovepladser4
Max passagerer6
Længde9,6 meter
Bredde3,1 meter
Båds deplacement6.600 kg
Ferskvandsbeholderens kapacitet170 l
Holdetankens kapacitet70 l
Brændstoftankens kapacitet600 l
PlaceringWittmund, Tyskland

1974 Apollo 32 motordetaljer #1:

BrændstoftypeDiesel

Købe 1974 Apollo 32

1974 Apollo 32 pris

** Faktisk 1974 Apollo 32 pris kan være anderledes

Mægler / forhandler information

Dette tilbud offentliggjort af Seller