Daily Boats

Købe 1989 Warwick 46

1989 Warwick 46

1989 Warwick 46 til salg

Brugte 1989 Warwick 46 til salg med det smukke navn "Cardinal 46" er beliggende i Palma (Baleariske Øer, Spanien). Dette fartøj blev designet og bygget af Warwick-værftet i 1989. Nøglefunktioner 1989 Warwick 46: længde 14 meter, bredde 4 meter og båds deplacement 12.474 kilogram. Skrogets vigtigste egenskaber 1989 Warwick 46: skrogmateriale - glasfiber og båd køl type - vinge køl. 1 x Yanmar 4JH-motor: brændstoftype - diesel. Med en brændstoftankkapacitet på 416 liter kan 1989 Warwick 46 tilbagelægge en distance ved en marchhastighed på 12 kilometer i timen. Højeste hastighed - 15 kilometer i timen. Samlede sovepladser - 6. 1989 Warwick 46 henviser til klasser: sejlslupper og sejlbåde. For at afklare prisen 744.912 kr. og købe Warwick 46 - kontakt udbyderen!

Fotos af 1989 Warwick 46

1989 Warwick 46 specifikation og teknisk information

TypeSejlbåde
KlasseSejlslupper
FabrikatWarwick
ModelWarwick 46
NavnCardinal 46
TilstandBrugte
År1989
BrændstoftypeDiesel
Båd køl typeVinge køl
SkrogmaterialeGlasfiber
Samlede sovepladser6
Længde14 meter
Bredde4 meter
Cruising speed12 km/t.
Højeste hastighed15 km/t.
Båds deplacement12.474 kg
Brændstoftankens kapacitet416 l
PlaceringPalma de Mallorca, Spanien

1989 Warwick 46 motordetaljer #1:

BrændstoftypeDiesel
Model1 x Yanmar 4JH

Købe 1989 Warwick 46

1989 Warwick 46 pris

** Faktisk 1989 Warwick 46 pris kan være anderledes

Mægler / forhandler information

Dette tilbud offentliggjort af Boatshed, Gosport, Uk