Daily Boats

Købe 1979 Westerly Conway

1979 Westerly Conway

1979 Westerly Conway til salg

Brugte 1979 Westerly Conway til salg med det smukke navn "Nepenthe" er beliggende i Poole (England, Storbritannien). Dette fartøj blev designet og bygget af Westerly-værftet i 1979. Nøglefunktioner 1979 Westerly Conway: længde 10,97 meter, bredde 3,45 meter, båds deplacement 7.315 kilogram og max båddybgang 1,83 meter. Skrogets vigtigste egenskaber 1979 Westerly Conway: båd køl type - finkøl. -motor: brændstoftype - diesel. Med en brændstoftankkapacitet på 158 liter kan 1979 Westerly Conway tilbagelægge en distance . 1979 Westerly Conway henviser til klasser: center cockpit sejlbåde. For at afklare prisen 321.235 kr. og købe Westerly Conway - kontakt udbyderen!

Fotos af 1979 Westerly Conway

1979 Westerly Conway specifikation og teknisk information

TypeSejlbåde
KlasseCenter cockpit sejlbåde
FabrikatWesterly
ModelWesterly Conway
NavnNepenthe
TilstandBrugte
År1979
BrændstoftypeDiesel
Båd køl typeFinkøl
Længde10,97 meter
Bredde3,45 meter
Max båddybgang1,83 meter
Båds deplacement7.315 kg
Brændstoftankens kapacitet158 l
PlaceringPoole, Storbritannien

1979 Westerly Conway motordetaljer #1:

BrændstoftypeDiesel

Købe 1979 Westerly Conway

1979 Westerly Conway pris

** Faktisk 1979 Westerly Conway pris kan være anderledes

Mægler / forhandler information

Dette tilbud offentliggjort af Clipper Marine